Molo to najdłuższy tego typu deptak wzdłuż całego Morza Bałtyckiego. Od niedawna tez nosi imię Jana Pawła II. Część spacerowa rozciąga się na długości dokładnie 511, 5 m z czego zdecydowana większość, bo aż 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Pytając przypadkowych przechodniów o to, z czym najbardziej kojarzy im się miasto Sopot w zdecydowanej większość przypadków pada jedna odpowiedź – Molo. Poza sezonem, wstęp jest darmowy.

MOLO I OKOLICE

image

Warto również przejść się ulicą bohaterów Monte Cassino. Jest to pierwsza ulica w Sopocie, gdzie ruch samochodów jest całkowicie zabroniony. Dzięki temu można spokojnie zobaczyć ciekawą architekturę, ale również podziwiać piękno starych kamienic. Ponadto na tej ulicy znajduje się wiele kawiarni i restauracji, które serwują regionalne przysmaki. Zatem naprawdę warto. Szczególnie, że znajduje się tam również ciekawa fontanna Jasia Rybaka. Pomnik przedstawia chłopca, który trzyma nad głową kosz ryb. Jest to nawiązania to historii i tradycji Sopotu, a także przekazywanego z dziada pradziada fachu.

image

Oczywiście koniecznie należy też zobaczyć Krzywy Domek. To jedna z największych atrakcji Sopotu i obowiązkowy element do zwiedzania dla wszystkich odwiedzających. Inspiracją do projektu były rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Jedno co jest pewne to fakt, że obok tej budowli nie można przejść obojętnie.

KRZYWY DOMEK

image

Po drodze na molo warto też odwiedzić kościół św. Jerzego. Ten zabytek sakralny zachwyca neogotyckim stylem. Został otwarty w 1905 roku. Jego architektem był Ludwig von Tiedemann. Do 1945 roku był to obiekt kultu protestanckiego. We wnętrzu znajduje się piękny ołtarz, który zapiera dech w piersiach. Należy oczywiście pamiętać, że jest to obiekt sakralny, zatem wymagany jest odpowiedni strój.

image

Na uwagę zasługuje również zwiedzanie Opery Leśnej. Niezależnie od pogody warto zobaczyć ten obiekt, który nie jest pospolity. W miesiącach letnich odbywa się tam wiele koncertów, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom muzyki popularnej, a nawet klasycznej. Niezależnie od pogodny świetna zabawa jest tam gwarantowana.

OPERA LEŚNA

image

Będąc w jakimkolwiek mieście nadmorskim podczas swoich wycieczek nie możemy pominąć lokalnych starych, ale pięknie zachowanych morskich latarni. Latarnia morska w Sopocie do dziś dnia stanowi znak nawigacyjny na Bałtyku. Wieża obserwacyjna latarni udostępniona jest do zwiedzania wszystkim chętnym turystom.

LATARNIA MORSKA

image

Oferty specjalne