Sopot to nie tylko piękne piaszczyste plaże ale również miejsce wprost wymarzone do spacerów i rekreacji. Ponad 60 % powierzchni miasta stanowią tereny zielone.

image

Miłośnicy przyrody poczują się jak w raju odwiedzając Trójmiejski Park Krajobrazowy o powierzchni niespełna 20 000 ha ( dokładnie 19 930 ha). Zdecydowaną większością parku stanowią gospodarcze lasy będące pod opieką Gdańskiego Nadleśnictwa (wyjątek stanowią rezerwaty przyrody). Na terenie parku spotkać można wiele rzadkich, wręcz reliktowych gatunków roślin takich jak manna gajowa, poryblin kolczasty, podrzeń żebrowiec, czy przetacznik górski. Obecnie na terenie parku znajduje się ponad 60 różnych gatunków roślin chronionych. Przechadzając się wyznaczonymi trasami spotkać możemy żubry, dziki, sarny, jelenie szlachetne, łosie, zająca szarego, wiewiórki, borsuki, lisy.

image

Fantastyczny „dziki” punkt Gdyni. Naprawdę warto zaplanować spacer po klifie lub pod klifem. Wspaniałe widoki z wzgórza w kierunku Sopotu przez zatokę. Świetne miejsce w Gdyni i niezbyt trudna wędrówka.

Dlaczego warto wybrać się do Sopotu? To miasto w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, wycieczek krajoznawczych jak i kochający morski szum połączony z kąpielami słonecznymi wyjadą stąd pełni energii i wrażeń.

image

Oferty specjalne