Spacer po najdłuższym drewnianym molo w Europie i zdjęcie przy Krzywym Domku to absolutne must-do każdego pobytu. Ten charakterystyczny, najpopularniejszy sopocki budynek znajduje się na słynnym deptaku, potocznie zwanym Monciakiem. Warto zatrzymać się tam w klimatycznej kawiarence i zjeść pysznego gofra. Następnie można udać się w kierunku Latarni Morskiej, która jest jednym z ulubionych miejsc najmłodszych turystów. Energicznie wspinają się oni po jej krętych schodach, by dotrzeć na szczyt, z którego rozpościerają się piękne widoki. Zimową porą świetnym miejscem na aktywne spędzenie czasu jest lodowisko z widokiem na morze oraz sauny zlokalizowane bezpośrednio na plaży.

W chłodne dni możesz z całą rodziną zrelaksować w aquaparku z licznymi atrakcjami wodnymi. Polecamy też wizytę w w Grodzisku, czyli wczesnośredniowiecznym skansenie archeologicznym oraz w Muzeum Sopotu, w którym znajdują się wystawy dokumentujące historię miasta oraz regionu. Nie sposób nie wspomnieć o sopockiej plaży! Bałtyk zarówno latem, jak i zimą, ma swój wyjątkowy urok. Podczas spacerów z pewnością spotkasz łabędzie, a ich karmienie sprawia przyjemność zarówno dużym, jak i małym turystom.

Sopot to także doskonała baza wypadowa. Łatwo dostać się z niego do dwóch miast ościennych, które wspólnie tworzą tzw. Trójmiasto. Jeśli znajdziesz chwilę na to, by pospacerować po Długim Targu – zajrzyj do pięknego Gdańska. Jeśli natomiast chcesz wejść na słynny „Dar Pomorza”, czyli statek-muzeum – skorzystaj z komunikacji miejskiej i wybierz Gdynię. Niezależnie od tego, które atrakcje kuszą Cię najbardziej – pozwól sobie na błogi wypoczynek nad polskim morzem. Wybierz jeden z naszych komfortowych, przestronnych i atrakcyjnych cenowo apartamentów w Sopocie!

KOMFORTOWE WAKACJE NAD MORZEM

Oferty specjalne