30.04.2022

Sopocka Orkiestra Formacja 22 to projekt muzyczny na sopockiej scenie kulturalnej. Orkiestra została powołana przez Kaję Morawiec absolwentkę uczelni muzycznych w Polsce i w Szwecji oraz Magdę "Bąbel" Adamowską współzałożycielkę Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. Sopocka Orkiestra Formacja 22 zainauguruje swoją działalność 30 kwietnia o godz. 17.30 w muszli na Placu Zdrojowym w Sopocie w ramach Sopockiej Majówki. Projekt dofinansowany z Gminy Miasta Sopotu.

Orkiestra postawiła sobie za cel, tworzenie widowisk muzycznych odbiegających od tradycyjnych koncertów muzyki poważnej.
Prezentować będzie muzykę klasyczną, filmową, polskie i zagraniczne utwory popkulturowe, a wszystko to w zaskakujących, nieoczywistych aranżacjach Krzysztofa Falkowskiego.
Podczas koncertów, publiczność zobaczy dedykowane do utworów wizualizacje oraz wiele elementów scenografii w pełnej oprawie oświetleniowej. Podczas koncertów artyści zaprezentują wiele niespodziewanych zwrotów akcji a odbiorcy zaproszeni zostaną do interaktywnego uczestniczenia w widowisku.
Sopocka Orkiestra Formacja22 będzie czasem wzruszać, czasem rozśmieszać, ale przede wszystkim wyzwalać w słuchaczach ważne obszary wrażliwości na dźwięk, obraz i wszelkie przejawy artystycznych działań.
 
Organizatorem Sopockiej Orkiestry Formacja 22 jest Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, a sceną na, której pracuje zespół jest scena Teatru Atelier w Sopocie, skład Formacji22  to 20 muzyków, absolwentów uczelni muzycznych oraz towarzyszący im zespół artystyczno- techniczny.
 
Scenografia/scenariusz/konferansjerka: Magda "Bąbel" Adamowska, Kaja Morawiec
Aranżacje muzyczne: Krzysztof Falkowski
Reżyseria światła/wizualizacje: Mateusz Gierc
 
Produkcja: Magda "Bąbel" Adamowska, Kaja Morawiec, Mateusz Gierc.