16.09.2022

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem-Górskim jako UL/KR. Ich debiutancka płyta zajmowała wysokie miejsca w rankingach i została wyróżniona m.in. tytułem najlepszej polskiej płyty roku wg. Gazety Wyborczej.

W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową - "Nielot". Od tego czasu jego dyskografia wzbogaciła się o albumy: "Wij" (2015), "Przez Sen" (2016), "Przewijanie na podglądzie" (2018), "Nieumiarkowania" (2019).

Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny - był to rok bez nowej płyty Króla, który przyniósł jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI (za "Nieumiarkowania") czy Fryderyk (Autor Roku) a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.