21.01.2023

Reni Jusis to wszechstronnie utalentowana, klasycznie wykształcona wokalistka, kompozytorka, instrumentalistka i producentka, której kolejne albumy, od debiutanckiej przebojowej Zakręconej (1998), przez houseowo danceową Elektrenikę (2001), transowo elektropopową Trans Misję (2003) czy progresywny Bang! (2016) na zawsze zmieniły oblicze polskiej tanecznej sceny elektroniczno-klubowej.

Na najnowszej płycie przenosi nas nieoczekiwanie na uliczki Paryża i w cudowny retro klimat dekady lat 60-tych (choć nie tylko), kiedy życie wydawało się prostsze, po ulicach przechadzały się piękne dziewczyny z fryzurami w koński ogon, a francuska piosenka i kinematografia święciły triumfy w całej Europie po obu stronach żelaznej kurtyny.

Tym razem ikona polskiej muzyki klubowej w zjawiskowej metamorfozie z niebywałym wdziękiem, lekkością, ale i odwagą, na albumie Je suis Reni zaprzyjaźnia się z kultowymi, w pełni tego słowa znaczeniu piosenkami Sergea Gainsbourga, Francoise Hardy, Michela Legranda, czy Joe Dassin.

 

Gdzie?

Kiedy?

sobota, 21 stycznia 2023, godz. 20:00