26.02.2022
sobota, 26 lutego, godz. 18:00

Co roku, w ostatni dzień lutego przypada Światowy Dzień Chorób Rzadkich (Rare Disease Day, RDD). Wszystkie działania podejmowane w ramach RDD mają na celu budowanie coraz większej świadomości społecznej nt. chorób rzadkich oraz wyzwań stojących przed osobami i rodzinami nimi dotkniętymi. W tym roku po raz drugi w Trójmieście, Polsce i być może w Europie odbędzie się koncert JAZZ4RARE! Odbędzie się również relacja online z koncertu.

Dlaczego jazz? W naszym odczuciu jazz pozytywnie wpływa na ciało i duszę, także osób dotkniętych chorobami rzadkimi. Drugą przesłanką jest fakt, że muzyka jazzowa to często improwizacja, to mieszanka talentu, wiedzy, szczęścia i intuicji. To ciągłe stąpanie po ziemi nieodkrytej, eksplorowanie nieznanego, to często improwizowane wyprawy w niewiadomym kierunku, tak jak podpowiada serce i rozum. Dokładnie tak samo jest z działaniami na rzecz chorób rzadkich, a skoro jazz i choroby rzadkie mają tyle wspólnego, to dlaczego ich nie połączyć?

 

W ramach tegorocznej edycji Jazz4Rare 2022 26 lutego 2022 r. o godz. 18:00 w Muzeum Emigracji oraz na kanale YouTube Muzeum Emigracji w Gdyni usłyszymy:

Irka Zapolska Quartet oraz Krystyna Stańko Quintet

Koncert poprowadzi - Kamil Wicik.

Organizatorami koncertu są: Fundacja Bohatera Borysa, Owszem Studio, Miasto Gdynia oraz Muzeum Emigracji w Gdyni

Patronami honorowymi koncertu są: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Patronat medialny: Jazz Forum, Radio Gdańsk i portal Trójmiasto.pl

Zapraszamy Was do emigracji w niezapomniane jazzowe stany ducha wypełnione dobrem dedykowanym osobom i rodzinom dotkniętym chorobami rzadkimi.

Do zobaczenia!

Poniżej przedstawiamy zasady dotyczące udziału bezpośredniego w Wydarzeniu pt. Jazz4Rare2022:

1. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.

2. Udział w Wydarzeniu jest nieodpłatny, lecz wymaga odebrania wejściówki w Kasie Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1 (dalej - Muzeum).

3. Rezerwacji można dokonywać w kasie Muzeum dzwoniąc pod nr tel. +48 58 670 41 61, bądź pisząc maila na adres: kasa@muzeumemigracji.pl z podaniem liczby rezerwowanych wejściówek.

4. Rezerwacje nieodebrane minimum na godzinę przed koncertem będą anulowane, a wejściówki wrócą do ogólnodostępnej puli i mogą być odebrane przez dowolne osoby bezpośrednio przed koncertem.

5. Udział w koncercie jest dobrowolny, wymaga natomiast przestrzegania ogólnie obowiązujących przepisów i dobrych praktyk dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a w szczególności:

a. Zasłanianie ust i nosa wyłącznie za pomocą maseczki.

b. Zachowanie minimum 1,5-metrowej odległości między uczestnikami koncertu.

6. Z uwagi na charakter Wydarzenia i potencjalny udział osób z grup szczególnie wrażliwych na ryzyko infekcji, prosimy o dobrowolne okazywanie wolontariuszom po wejściu na teren Muzeum Unijnego Certyfikatu Covid (UCC) potwierdzającego fakt przyjęcia szczepienia zgodnego z obowiązującym schematem szczepień.

7. Prosimy Państwa o rozważne i odpowiedzialne uczestnictwo w Wydarzeniu, w tym również i rezerwację wejściówek. W przypadku braku możliwości udziału w Wydarzeniu będziemy zobowiązani za informację zwrotną do kasy Muzeum o rezygnacji z bezpośredniego udziału w koncercie (nawet w dniu Wydarzenia). Pozwoli to nam na sprawne zarządzanie dostępnym limitem miejsc, a tym samym umożliwi innym chętnym udział w Wydarzeniu.

8. Dla osób, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w koncercie przygotowaliśmy transmisję "na żywo" z koncertu, która również dostępna będzie nieodpłatnie na kanale YouTube Muzeum i nie będzie wymagała uprzedniej rejestracji ani zgłoszenia.

Zapraszamy Was do emigracji w niezapomniane jazzowe stany ducha wypełnione dobrem dedykowanym osobom i rodzinom dotkniętym chorobami rzadkimi. Do zobaczenia!