18.11.2022 - 23.12.2022

Od 18 listopada do 23 grudnia w historycznym centrum Gdańska znów będzie można poczuć wyjątkowy, świąteczny klimat. Unikatowa mieszanka smaków, zapachów, kolorów i dźwięków sprawi, że czas przygotowań do świąt upłynie nam w radosnej atmosferze.

Wzorem ubiegłego roku do dyspozycji odwiedzających zostanie oddanych około 150 świątecznych stoisk zlokalizowanych na Targu Węglowym, ulicy Tkackiej oraz ulicy Bogusławskiego. Po długiej przerwie życiem zatętni Zbrojownia, gdzie planowana jest specjalna artystów, rękodzielników i twórców niepowtarzalnych produktów..

Zgodnie z wieloletnią tradycją oferta Jarmarku oparta będzie na produktach oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Nie zabraknie regionalnych artykułów spożywczych i smakołyków powstających na bazie rodzinnych receptur. Pomysłów na gwiazdkowy prezent będzie można poszukać wśród niezliczonych rękodzieł, nietuzinkowych ozdób, pachnących łakoci.

Jarmark co roku kusi zapachami orientalnych przypraw, rozgrzewających napojów i świątecznych pierników. Kilkanaście kuchni z całego świata będzie można spotkać w 50 domkach gastronomicznych. To przy nich najchętniej spotykają się rodzinnie, czy towarzysko gdańszczanie, ciesząc się wyjątkowym klimatem jednego z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie. Przypominamy, że to właśnie nasz Jarmark stanął na podium konkursu "European Best Christmas Market 2020".