02.06.2022

 

 • czwartek, 2 czerwca, godz. 20:00
 • 85-140
   

  Forever Amy to znakomity projekt muzyczny celebrujący muzykę i twórczość jedynej i niepowtarzalnej Amy Winehouse. Projekt powołali do życia fenomenalni muzycy, którzy tworzyli oryginalny zespół Amy Winehouse, nagrywający z nią płyty i występujący na scenie.

  Na czele projektu stanął Dale Davis - dyrektor muzyczny i basista zespołu Amy, a prywatnie wieloletni przyjaciel artystki, który wspólnie z klawiszowcem Amy Richardem Cardwellem postanowili stworzyć projekt muzyczny, który kultywować będzie dziedzictwo muzyczne Amy Winehoue, w możliwe najbardziej autentyczno sposób.
  Udział w projekcie bardzo szybko potwierdzili inny członkowie zespołu Amy: Hawie Gondwe jej gitarzysta, Nathan Allen perkusista, Ben Edwards - trąbkarz oraz Jim Hunt - saxofonista, flecista i aranżer; odpowiedzialny za jeden z najbardziej charakterystycznych dźwięków w utworach Amy.
  Muzycy zaprosili do współpracy utalentowaną soulowo-jazzową wokalistkę Albe Plano, która fenomenalnie oddaje charyzmę postaci Amy, nie tracąc przy tym własnej osobowości.
  Skład zespołu uzupełnili Dominic Glover, jeden z najlepszych trąbkarzy w Londynie.
   
  Projekt powstał w 2019 roku i z dnia na dzień stał się wielką sensacją w Wielkiej Brytanii a wkrótce w całej Europie.
  W ciągu pierwszych kilkunastu tygodni od powstania projektu potwierdzono ponad 80 koncertów w ramach europejskiej trasy.
   
  Forever Amy zabiera publiczność w sentymentalną i piękną podróż po niezwykłym muzycznym świecie Amy Winehouse. Przewodnikami w tej wyprawie będą muzycy i wieloletni przyjaciele Amy, którzy pomogli stworzyć jej unikalny, ponadczasowy styl i brzmienie. Koncert ma znakomitą oprawę wizualną. W trakcie koncertu można usłyszeć i zobaczyć unikatowe nagrania Amy Winehouse, wywiady, zarejestrowane fragmenty z jej życia. Forever Amy to niezapomniane przeżycie dla fanów twórczości Amy Winehouse na całym świecie.