20.05.2022 - 22.05.2022

Spotkania z autorami, sesje RPG z mistrzami gry z Pomorza, strefa planszówek, konsole z grami, stoiska z książkami i podręcznikami RPG - w dniach 20-22 maja Biblioteka Sopocka zaprasza na pierwszą edycję festiwalu historii fantastycznych WIELOŚWIATY. Będzie można spotkać się m.in. z Radkiem Rakiem, Anną Kańtoch, Pauliną Hendel, Łukaszem Orbitowskim, Robertem M. Wegnerem oraz Michałem Gołkowskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Według jednego z Mistrzów Fantastyki, Terry'ego Pratchetta, Biblioteka to miejsce, w którym książki
są w stanie nagiąć czas i przestrzeń. Idąc tropem Pratchetta Biblioteka Sopocka zdecydowała się na
podjęcie stanowczego kroku w celu ustalenia jak bardzo mogą zostać one nagięte i 20 maja otwiera
drzwi do fantastycznych WIELOŚWIATÓW.

Festiwal Historii Fantastycznych WIELOŚWIATY to pierwszy tego typu Festiwal organizowany przez Bibliotekę Sopocką. Dzięki współpracy z wydawnictwami i lokalnymi partnerami udało nam się zaprosić autorów i gości, którzy przypomną naszym czytelnikom, że fantastyka jest gatunkiem obfitującym w świetną prozę.

WIELOŚWIATY otworzy spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, w piątek 20 maja. W sobotę gościć będziemy Paulinę Hendel, Roberta M. Wegnera i Michała Gołkowskiego. Ostatniego dnia Festiwalu gośćmi będą Radek Rak i Anna Kańtoch.

W trakcie Festiwalu Biblioteka Sopocka przygotowała również dodatkowe atrakcje: strefa Planszogrania współorganizowana z licznymi partnerami i patronami, gry RPG prowadzone przez profesjonalnego "Mistrza Podziemi" czy też Gra Miejska organizowana przez lokalną firmę eventową DRAKA.

Organizator: Biblioteka Sopocka, Sopoteka

Partnerzy WIELOŚWIATÓW: Miasto Sopot, Muzeum Sopotu, Statek Pirat, Sopot Centrum, powergraph, PRB, Hengal, Rare Printed Gear, Kartografia Niepraktyczna, Legimi, inkBOOK

Patroni medialni: trojmiasto.pl, Nowa Fantastyka, Alfabet Wojtusika