08.06.2022 - 11.06.2022

7. Koncert Muzyki Filmowej w ramach 22 Sopot Film Festivalu, odbędzie się pod hasłem przewodnim "La Dolce Vita" i będzie poświęcony muzyce z filmów zrealizowanych na południu Europy: we Włoszech, Fracji i Hiszpanii.

W programie koncertu wybrzmią m.in. filmowe utwory z klasyki kina, jak tytułowa "La Dolce Vita" Federico Felliniego, "Cinema Paradiso" Giuseppe Tornatore, "Wielki Błękit" Luca Bessona, "Ukryte pragnienia" Bernardo Bertolucciego oraz "Ojciec Chrzestny" Francisa Forda Coppoli a także współczesne utwory z filmów "Call me by your name" Luci Guadagnino, "Wielkie Piękno" oraz "Młodość" Paolo Sorrentino oraz z ostatniego filmu o przygodach agenta 007 "No time to die", którego duża część akcji rozgrywa się właśnie we Włoszech. Zabrzmią nowe aranże wielkich kompozytorów muzyki filmowej, w tym m.in. Ennnio Morricone, Nino Rota, Erica Serry i Hansa Zimmera.
 

Koncert podobnie jak w latach ubiegłych będzie połączeniem muzyki symfonicznej zaproszonych gości oraz solistów z elektronicznymi aranżami i remiksami klasycznych utworów. Całości towarzyszyć będzie oryginalna oprawa wizualna na ekranach na scenie oraz w przestrzeni Opery Leśnej. Więcej informacji o programie, gościach i solistach ujawnimy w pierwszych miesiącach 2022 roku.

Więcej informacji o koncercie i festiwalu: www.sopotfilmfestival.pl

KUP BILET

 

WYDARZENIE FACEBOOK