Sopot i Trójmiasto to z rozległe, piaszczyste plaże, nadmorskie wyspy z rezerwatami przyrody oraz zielone lasy na morenowych wzgórzach otaczające miasta. Idealne warunki do długich spacerów! Miłośnicy pieszych wędrówek mogą się wybrać na przechadzkę wzdłuż linii brzegowej i dotrzeć z Sopotu do nadmorskich dzielnic Gdyni jak i Gdańska. Amatorzy ciszy i spokoju powinni wybrać się natomiast na wycieczkę po lasach i punktach widokowych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ponad, 60% powierzchni miasta stanowią tereny zielone. Aktywność w tak piękynm miejscu z pewnością doda energii i poprawi samopoczucie.

SPACERY

Trójmiasto pod względem infrastruktury rowerowej uznawane jest za jednego z liderów na terenie Polski. Znajdziemy tu przepiękne ścieżki rowerowe w rezerwatach, parkach i na bulwarach nadmorskich, dzięki czemu można nie tylko zachwycać się pięknymi widokami, ale też zwiedzić cały Sopot, Gdańsk i Gdynię. Unikalne jest tutaj ukształtowanie terenu - doskonale nadaje się zarówno do rowerowej rekreacji komfortowymi trasami, jak i do iście górskich wyścigów skrajem wysoczyzn morenowych.
Więcej informacji: Odkrywaj Sopot

ROWER

W Sopocie panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Miłośnikom tych dyscyplin polecamy lokalne szkółki żeglarskie oferujące różnorodne zajęcia i kursy z doświadczonymi instruktorami w sekcjach żeglarskich, kite i windsurfingowych. Sopot słynie ze szkolenia dzieci i młodzieży, a także może poszczycić się klubami, które w swojej kolekcji mają medale Mistrzostw Świata i Europy.

Więcej informacji: Odkrywaj Sopot
 

ŻEGLARSTWO, WINDSURFING I KITESURFING

Miłośników hippiki na pewno ucieszy fakt, iż w Sopocie znajduje się ogromny, 40 hektarowy Hipodrom - jeden z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce. Jest to miejsce o bogatej tradycji i ponad 100 letniej historii.  Na terenie Hipodromu działa wiele szkółek oferujących naukę jazdy konnej dla początkujących oraz zaawansowanych jeźdźców. Trenerzy, oprócz nauki jazdy rekreacyjnej wprowadzają wszystkich chętnych w świat sportu; regularnie organizują zawody dzięki czemu podnoszą umiejętności swoich podopiecznych. Na terenie Hipodromu są też organizowane egzaminy na odznaki jeździeckie.
Więcej informacji: Hipodrom

JEŹDZIECTWO

Sopockie korty to wyjątkowe miejsce położone nad brzegiem morza oraz 120 lat pięknej historii klubu. Do dyspozycji odwiedzających jest 14 kortów, w tym 7 krytych i 2 o nawierzchni asfaltowej, na których jednocześnie można rozgrywać, aż 25 pojedynków. Do tego trybuny, budynek klubowy, w której siedzibę ma Sopocka Akademia Tenisowa, gabinety odnowy biologicznej i restauracje. Jest to obowiązkowy punkt dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek.
Więcej informacji: Tenis

TENIS

Z morskich kąpieli korzysta się przede wszystkim w sezonie letnim, kiedy sprzyja aura, jednak coraz większą popularnością cieszy się morsowanie, czyli zimne kąpiele w niskich temperaturach. W Trójmieście sezon na morsowanie rozpoczyna się w październiku, a same spotkania odbywają się co tydzień w niedziele w Sopocie, Gdyni i Gdańsku.
Dla fanów mniej ekstremalnych wrażeń, w miesiącach zimowych polecamy okoliczne baseny – Aquapark w Sopocie czy też krytą pływalnie.

Więcej informacji: Baseny

BASENY I MORSOWANIE

Oferty specjalne